| Material Of Connector | CuZn,TPU |
|---|---|
| Coupling nut | Brass with nickel plated screw |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Rated Current | 5A/6A/7A |
|---|---|
| Product Category | M16 Circular Connector |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24 Pin |
| Termination Style | Screw-joint / Solder Type |
| Rated Voltage | 125/250V |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Type | TXL |
|---|---|
| Connector locking system | Screw |
| Rated Current | 20A |
| Product Category | LED Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Gender | Female/Male |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Protection level | IP67/IP68 Waterproof |
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Speld | speld 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 |
|---|---|
| TYPE | Het Comité zet op |
| Geschatte Stroom | 7A voor speld 2 3; 6A voor speld 4 5; 5A voor speld 6 7 8 12; 3A voor speld 14 16 19; 1A voor speld |
| Nominale spanning | 250V voor speld 2 3 4 5 6; 125V voor speld 7 8; 60V voor speld 12 14 16 19 24 |
| Temperatuurwaaier | -20°C~80°C |
| Type | De Schakelaar van M16circualr |
|---|---|
| Plaats van herkomst | Shen zhen, China |
| Graad van bescherming | IP67 |
| Mechanische verrichting | > 500 het koppelen cycli |
| Hogere temperatuur | + 85 °C |
| Modelnummer | M16 |
|---|---|
| Omringende temperatur | -25℃~+85℃ |
| Voltageclassificatie | 250 V Ac/Dc |
| Toepassing | Macht |
| Lichaamsrichtlijn | Rechtstreeks |
| Type connector | DIN, M -serie |
|---|---|
| Geslacht | Mannelijk vrouwelijk |
| Koppelingsnoot | Messing met vernikkeld |
| Contactpennen | 3 4 5 6 8 12 17 pin |
| Contactmanier | Schroef |
| Grootte | M16 assemblageschakelaar |
|---|---|
| Couping | Het ingepaste couping |
| Terminination | Soldeersel |
| Bijvoegselmateriaal | PA66+GF20% |
| Shell-materiaal | Zi/Cu met nikelplate PA66+GF20% |